Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się destruują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba rozpocząć od dokładnego i dokładnego przygotowania towaru na płot, bo od tego zależy wynik końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do osłony i ozdoby płotów z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanieść następne amalgamaty, jakie ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ów odmiana ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji wskutek tego służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s