Stawianie sztachetki PVC na ogrodzenie i bramę sztachetowa nie wymaga zezwolenia na budowę oraz zgłaszania tego faktu gminie z wyjątkiem wyjątkowych przypadków.

Konstrukcja sztachetki z plastiku na plot i furtkę ze sztachetek nie zada zezwolenia na budowę oraz komunikowania tego faktu do starostwa powiatowego oprócz wyjątkowych przypadków.

Sztachetki z Winylu na plot i furtę ze sztachetek nie przekraczające poziomu 2,2 m stawiane miedzy dwoma sąsiadującymi działkami nie wymagają żadnych formalności oficjalnych. Tyczy się to tez ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:

  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów przy drogach prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania sztachety Winylowe na plot i furtkę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu powinno zawierać gatunek ogrodzenia, procedurę wykonania jego montażu i zaplanowany dzień zapoczątkowania budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia powinno się dołączyć oświadczenie o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w zamysłach budowlanych oraz o ile jest to wymagane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Czasami do konstrukcji sztachetki plastikowe na plot i bramkę ze sztachet zadane są wspierające uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na miejsce wjazdu.

Konstrukcje płotu można zacząć po 30 dniach od momentu zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile biuro nie wniesie wcześniej protestu. Protest może być w sytuacji, kiedy planowane ploty z PCV na plot i bramkę ze sztachet jest niezgodne z określeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej szosy. W przypadku kiedy proponowane ploty z Winylu na ogrodzenie i furtę ze sztachetekmoże grozić bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. poprzez ograniczanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować uzyskania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia jest ważne przez czas dwóch lat. Wstrzymanie zapoczątkowania prac przez ów okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w przypadku chęci pobudowania ogrodzenia konieczne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s